HEATSCOPE® PURE

Designové topidlo se zaobleným skleněným krytem SCHOTT NEXTREMA. Venkovní topidlo (IP65) pro pergoly, terasy nebo předzahrádky.

HEATSCOPE® NEXT

Topidlo s jedinečnou, konvexně tvarovanou tepelnou mřížkou. Skvělý výkon a odolnost proti povětrnostním vlivům (IP25) ve venkovních prostorách.

HEATSCOPE® VISION

Prosklený kryt SCHOTT NEXTREMA pro minimum nežádoucího světla. Pefektní pro zimní zahrady a obecně všechny závětrné plochy.

HEATSCOPE® SPOT

Výkonné topidlo vybavené ochrannými lamely. Ideální pro otevřené prostory jako balkony, terasy či předzahrádky a zahradní party.

Princip vytápění infratopidly

ohřívání přímo osob a objektů | účinnost přeměny energie přes 90 % | snížení prostorové teploty při zvýšení tepelné pohody

Elektrická infratopidla představují úsporný způsob vytápění, při kterém se ohřívají přímo objekty, stěny a lidé a ne vzduch mezi nimi. Vyzařují přímé teplo a to okamžitě v řádu vteřin bez potřeby jakéhokoliv předehřívání.

Vzduch se ohřívá až sekundárně od nahřátých stěn a podlahy, a to na nižší teplotu než při konvenčním vytápění, čímž dochází k úsporám energie. Naše tepelná pohoda je přitom zcela dostatečná.

U teplovzdušného vytápění je to naopak. Nejprve se ohřívá vzduch, od ohřátého vzduchu teprve osoby, a proto musí být teplota vzduchu vždy vyšší než u sálavého infravytápění. Stěny zůstávají chladné a tepelný komfort není dostatečný.

Infratopidla dokáží využívat přeměny elektrické energie na teplo s účinností převyšující 90 %; zbývající energie je využita na světlo. Nedochází tak k žádnému plýtvání a ztrátám, například prouděním vzduchu, jako u jiného způsobu vytápění.

I když se ohřívají pouze objekty, teplo se neztrácí ani průvanem nebo únikem ohřátého vzduchu okny nebo dveřmi. I díky tomu lze ušetřit až 80 procent energie na vytápění v porovnání s jinými druhy topení. Jedním z důvodů úspory používání sálavých topidel je i možnost snížení prostorové teploty o 2 až 4 °C při současném dosažení větší tepelné pohody, stejně jako zvýšení teploty stěn.

Teplo je v prostoru rozmístěno rovnoměrně, nedochází k cirkulaci vzduchu nebo k víření prachu, suché stěny teplejší než vzduch neumožňují srážení vlhkosti a vznik plísní.

Výhody vytápění infratopidly HEATSCOPE®

okamžité teplo bez předehřívání | snížení provozních nákladů | čistota a bezpečnost

Flexibilita

Infratopidla HEATSCOPE® poskytují extrémní flexibilitu. Díky možnosti umístění na zeď nebo strop nezabírají podlahovou plochu a uvést do provozu je lze jen ve chvíli, kdy teplo potřebujete, bez jakékoliv potřeby předehřívání. Teplo poskytují okamžitě.

Minimální údržba a snadná obsluha

Infratopidla HEATSCOPE® nevyžadují téměř žádnou údržbu; není třeba doplňovat palivo. Pro instalaci není třeba autorizovaných firem, zapojení je zhruba tak snadné jako připojení lustru. Obsluha je zcela jednoduchá - manuálně či dálkovým ovládáním.

Úspora nákladů

Infratopidla HEATSCOPE® dokáží přeměnit 90-94 % dodané energie na teplo. Tato extrémně vysoká účinnost je základem pro skvělou efektivitu vytápění.

Bezpečnost a čistota

Infratopidla HEATSCOPE® jsou absolutně bezpečná a jejich provoz je zcela bezhlučný. Neprodukují spaliny, kondenzáty, nedochází k hoření nebo spalování, nespotřebovává se kyslík, není třeba přídavné větrání.